- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Dzień Otwarty 2010 - Dzień Otwarty w WORD

Dzień Otwarty 2010


 

   W dniu 4 września 2010 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się Dzień Otwarty WORD. Ponad 150 kandydatów na kierowców kat. A, B, C lub C+E, skorzystało z szansy sprawdzenia, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat, swoich umiejętności w próbnym egzaminie teoretycznym i praktycznym.

   Dla osób odwiedzających Ośrodek w tym dniu WORD zorganizował także spotkania z egzaminatorami, psychologiem oraz z policjantem i przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., którzy propagowali założenia kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”.

    Egzaminatorzy omawiali zadania egzaminacyjne, a także odpowiadali na pytania nurtujące kandydatów na kierowców. Psycholog WORD wyjaśniała w jaki sposób radzić sobie ze stresem i emocjami związanymi z egzaminem. Natomiast podczas spotkania z policjantem i przedstawicielami PKP omówiono błędy, jakie popełniają nowi kierowcy oraz problematykę punktów karnych zdobywanych przede wszystkim w pierwszym roku posiadania prawa jazdy, a przedstawiciele PKP zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych. Uczestnicy  spotkań otrzymali od WORD upominek.

    Ponadto odbyło się spotkanie kierownictwa WORD z instruktorami, na którym poruszone zostały tematy związane z obszarem egzaminowania, trasami egzaminacyjnymi, najczęściej popełnianymi błędami na egzaminie przez kandydatów na kierowców, a także przedstawiono elementy na jakie należy zwrócić większą uwagę w procesie szkolenia.

    Każdy, kto przybył w tym dniu do Ośrodka mógł pomóc chorym lub poszkodowanym w wypadkach poprzez oddanie krwi w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.