- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Bezpieczny przejazd


 

   Z inicjatywy Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w dniu 13 listopada 2008 r. przywrócone zostało połączenie kolejowe na linii Bydgoszcz – Chełmża. W związku  z reaktywacją linii po ośmiu latach przerwy, Urząd Marszałkowski w Toruniu zorganizował kampanię bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych pn. „Bezpieczny przejazd”.

   Akcja prowadzona była wspólnie przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, Komendę Wojewódzką Policji  w Bydgoszczy oraz obsługujące nasz region oddziały spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

   Celem tego przedsięwzięcia było poinformowanie mieszkańców naszego regionu  o ponownym uruchomieniu przewozów kolejowych na tej trasie i równoczesne zwrócenie uwagi na zachowanie ostrożności w obrębie znajdujących się na niej , nieużytkowanych od kilku lat, przejazdów kolejowych. W ramach akcji WORD w Toruniu sfinansował wykonanie 66 tablic ostrzegawczych, 2,5 tysiąca ulotek i 100 plakatów informacyjnych.

   Tablice ostrzegawcze z napisem STOP i rysunkiem pociągu stanęły przy niestrzeżonych przejazdach kolejowych. W szkołach i innych miejscach publicznych  w gminach były rozdawane ulotki informacyjne na temat wznowionego połączenia kolejowego.

   Uroczysty inauguracyjny przejazd pociągu na wznowionej trasie rozpoczął się  13 listopada o godz. 11.17 na stacji Chełmża. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz samorządowych województwa, a także organizatorzy akcji „Bezpieczny przejazd”.