- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home
Home Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego Turnieje 2017 XXI Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny

XXI Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny

IMG 0036   W sobotę 20 maja 2017r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbyły się eliminacje wojewódzkie XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny, które zmierzyły się w takich konkurencjach jak:

- testy: z przepisów ruchu drogowego, skrzyżowania i z historii polskiej motoryzacji
- jazda sprawnościowa skuterem.
- jazda samochodem z talerzem Stewarta
- przygotowanie pojazdu do jazdy
- pierwsza pomoc

Najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku w składzie: Kacper Poniewierski, Bartłomiej Proszkiewicz i Dawid Tuszyński. Zawodników do turnieju przygotowali: Zbigniew Wasielak i Sławomir Lewandowski. Drugą lokatę zajęła ekipa z ZSZ w Koronowie, trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja ZSS w Toruniu, a czwarta pozycja przypadła ZSZRiP w Bydgoszczy.

Wszystkie drużyny i najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku oraz PZMot. Ekipy, które zajęły trzy pierwsze miejsca oraz najlepsi zawodnicy indywidualni otrzymali również puchary, ufundowane m.in. przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji, oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Drużyna, która zajęła pierwsze miejsce reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim w dniach 6-7 czerwca w Poznaniu.