- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Akcja „Jeżdżę fair”


 

   Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu włączył się do akcji promującej uprzejmość na drodze pt. „Jeżdżę fair”, która przeprowadzona została w dniach od 25 października do 18 listopada br. za pośrednictwem anteny RADIA GRA Toruń, tygodnika Teraz Toruń i portalu GRA.FM.
    W ramach akcji wraz ze słuchaczami radia stworzony został Dekalog Uprzejmego Kierowcy, który razem z naklejką OK.DRIVER rozdawane były przez patrole policyjno-radiowe. Każdy kierowca, który zamieścił naklejkę na swoim aucie, mógł wygrać talony na paliwo, na myjnię oraz kosmetyki samochodowe. Propagowany Dekalog Uprzejmego Kierowcy policja wręczała za drobne przewinienia zamiast mandatu.
    W ramach akcji Tadeusz Muszyński, egzaminator nadzorujący WORD Toruń,  gościł na antenie Radia Gra Toruń i wypowiadał się o przywarach zwłaszcza młodych kierowców w aspekcie kultury i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
    Ponadto,  na portalu GRA.FM  umieszczane były przesyłane przez słuchacze pomysły na usprawnienie ruchu. Najlepszy pomysł na koniec akcji został nagrodzony nawigacją GPS.