- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Festyn Motoryzacyjny - Grudziądz 2008


 

   W dniu 13.06.2008 r. w siedzibie Oddziału Terenowego WORD w Grudziądzu odbył się festyn motoryzacyjny pn. „Z nami bezpieczniej”, skierowany  w szczególności do dzieci  i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów z Grudziądza i okolic.
Dla uczestników festynu zorganizowano wiele zabaw i konkursów  o tematyce motoryzacyjnej, popularyzujących przepisy ruchu drogowego i uczących bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, w tym m.in. konkurs z wiedzy o zachowaniu się na drodze dla dzieci do lat 7 i od 7 do 12 lat, konkurs z przepisów ruchu drogowego dla dzieci powyżej  12 lat oraz konkurs sprawnościowy jazdy rowerem po torze przeszkód, w którym pierwszą nagrodą był rower górski ufundowany przez WORD w Toruniu. Doświadczeni kierowcy mogli spróbować swoich sił w konkursie sprawnościowym jazdy samochodem osobowy na placu manewrowym. Dla uczestników konkursów WORD przygotował atrakcyjne nagrody.
 Największą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszyły się egzaminy na kartę rowerową prowadzone przez egzaminatorów z Oddziału Terenowego WORD w Grudziądzu przy współudziale funkcjonariuszy Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji  w Grudziądzu. O oprawę artystyczno-muzyczną festynu zadbał zespół Agencji Artystycznej „MAGMA”.
 Atrakcyjną niespodzianką, cieszącą się ogromnym wzięciem była „wojskowa” grochówka.
 Dużą atrakcją dla uczestników festynu były również pokazy sprzętu Policji drogowej, sprzętu ratownictwa drogowego Straży Pożarnej, jak również prezentacja motocykla żużlowego przez nestora polskiego żużla p. Jana Ząbika. Najnowsze modele samochodów osobowych prezentowali grudziądzcy dealerzy samochodów osobowych: marki Skoda – Franciszek Złomańczuk, marki Opel i Chevrolet – Piotr Dekarczyk.
Dzieci i ich opiekunowie z zaproszonych szkół otrzymali materiały dydaktyczne pomocne w prowadzeniu zajęć w wychowania komunikacyjnego.