- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Festyn Motoryzacyjny - Toruń 2009


 

   W dniu 5 czerwca 2009 roku, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się festyn motoryzacyjny pn. „Z nami bezpieczniej”, skierowany w szczególności do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów. Dla uczestników festynu zorganizowano szereg zabaw i konkursów o tematyce motoryzacyjnej, popularyzujących przepisy ruchu drogowego i uczących bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, w tym m.in. konkurs z wiedzy o zachowaniu się na drodze dla dzieci do lat 9 i od 10 do 12 lat, konkurs z przepisów ruchu drogowego dla młodzieży powyżej 12 lat oraz konkurs sprawnościowy jazdy rowerem po torze przeszkód, w którym pierwszą nagrodą był rower ufundowany przez WORD w Toruniu, który zdobył  Robert Laskowski. Dodatkowo, dwie konkurencje zostały przygotowane specjalnie dla doświadczonych kierowców, były to: jazda sprawnościowa samochodem egzaminacyjnym wyposażonym w tzw. troleje, pozwalające na sprawdzenie umiejętności wychodzenia z poślizgu oraz jazda samochodem z umieszczonym na masce tzw. „talerzem Stewarta”. Ponadto, osoby posiadające prawo jazdy kat. B miały możliwość spróbowania jazdy samochodem w alkogoglach, symulujących stan kierowcy po spożyciu alkoholu. Dla laureatów konkursów WORD przygotował atrakcyjne nagrody.

   Największą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszyły się egzaminy na kartę motorowerową i rowerową, prowadzone przez egzaminatorów z WORD w Toruniu przy współudziale funkcjonariuszy Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Podczas festynu 90 młodych ludzi przystąpiło do ww. egzaminów, w celu zdobycia uprawnienia do jazdy rowerem lub motorowerem po drogach publicznych.

Nie lada atrakcją, szczególnie dla najmłodszych uczestników, okazał się  występ zespołu MAGMA, który pomimo pochmurnej aury, rozgrzał atmosferę i wprowadził dzieci w pogodny nastrój.

Poza konkursami i występami, WORD w Toruniu przygotował smakowite niespodzianki, m.in. „wojskową grochówkę” oraz słodkości, które rozdawane były wśród dzieci.

Specjalnie na tę okazję, Straż Pożarna i Policja odwiedziły WORD wraz ze swoim specjalistycznym sprzętem w celu zaprezentowania go dzieciom.  Członkowie Bractwa Kurkowego z Torunia przeprowadzili konkurs strzelecki. Przedstawiciele Fundacji „Świat Dzieciom” pokazali młodym uczestnikom festynu, jak udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej ofiarom wypadków drogowych. Żużlowiec Klubu Sportowego UNIBAX prezentował motocykl żużlowy, natomiast dealerzy „Arpol Motor Company” i BEDNARSCY sp.j. modele najnowszych samochodów.

Opiekunowie dzieci z zaproszonych szkół otrzymali materiały dydaktyczne pomocne w prowadzeniu zajęć z wychowania komunikacyjnego.

Miłym akcentem festynu było również wyróżnienie nagrodą Dyrektora WORD w Toruniu, instruktorów i ośrodka szkolenia z okręgu toruńskiego, którzy w roku 2008/2009 osiągnęli najlepsze wyniki w szkoleniu kandydatów na kierowców. Laureatami nagród zostali:
   Pan Marian Orzechowski – w zakresie kat. B prawa jazdy,
   Pan Andrzej Cylwik – w zakresie kat. C prawa jazdy,
   Pan Tadeusz Murawski – w zakresie kat. A prawa jazdy,
   Ośrodek Szkolenia Kierowców „SUKCES” z Brodnicy, w klasyfikacji ośrodków szkolenia kierowców.

Wyróżnieni otrzymali okolicznościowe puchary i nagrody ufundowane przez  WORD.
Dyrektor WORD wyróżnił również nagrodą i tytułem „Egzaminator Roku 2009” najlepszych egzaminatorów WORD w Toruniu i Oddziału Terenowego WORD w Grudziądzu. Zostali nimi Pan Józef Ochman i Pan Stanisław Kozłowski.

Na zakończenie festynu, wśród jego uczestników rozlosowano 35 maskotek „Miś Policjant”.