- reset +
Members Login

Rozwiń Panel
Home Home Home

Zajęcia w Centrum Edukacji Komunikacyjnej


 

   Przez cały rok  Centrum Edukacji Komunikacyjnej prowadzi  bezpłatne   zajęcia  dla dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Zajęcia trwają ok. 1,5 godz. i skierowane są głównie do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Zakres zagadnień, który omawiamy z dziećmi ogranicza się przede wszystkim do pieszych uczestników ruchu , czyli:

  • - wpajamy dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • - omawiamy niebezpieczne sytuacje na drogach spowodowane zachowaniami najmłodszych,
  • - uczymy jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych w miejscu, gdzie są sygnalizatory oraz tam, gdzie ich brak,
  • - dzieci poznają wybrane znaki drogowe,
  • - uczą się jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • - dzieci z klas starszych utrwalają wiadomości niezbędne do egzaminu na kartę rowerową.

    Najbardziej lubianym przez dzieci punktem zajęć jest zabawa w pieszych i pojazdy przy pomocy zestawu edukacyjnego „Autochodzik” zalecanego m.in. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. Podczas inicjowania ruchu ulicznego, dzieci utrwalają i ćwiczą wszystkie wcześniej poznane zasady poruszania się po drodze.

   Dzieci biorące udział w zajęciach nie odjeżdżają z pustymi rękami. Otrzymują upominki w postaci gadżetów promujących bezpieczne zachowania na drodze (np. elementy odblaskowe, smycze na szyję, zakładki do książek) i materiałów uczących podstawowych zasad panujących w ruchu ulicznym (książeczki do kolorowania „Żyj kolorowo i bajecznie, ale zdrowo i bezpiecznie”, „Bezpieczne dzieci na drogach”, „Kodeks młodego rowerzysty” itp.)


   Nauczycieli zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach ruchu drogowego w Centrum Edukacji Komunikacyjnej prosimy o kontakt z Wydziałem Edukacji Komunikacyjnej i BRD.